Nättidningen som belyser polisernas vardag.
Blåljus - Logotype

Expeditionen: 08-650 09 20 Må-To 09-15 Lunch 11:30-12:30 Fr 13-15

Stefan EklundStefan Eklund
Ordförande

Tfn: 010-563 4628, 0739 404 200

Område: Övergripande ansvar

E-post: stefan.eklund@stockholm.polisforbundet.se



Andreas Strand
1:a vice ordförande,

Tfn: 010-563 4631, 0739 404 209

Område: Förhandlingsansvarig, lön, ALFA/ersättningar

E-post: andreas.strand@stockholm.polisforbundet.se



Kjell Ahlin
Kjell Ahlin

2:a vice ordförande

Tfn 010-563 4635, 0739 404 208

Områden: Förhandlingar, lön, arbetstid, mångfaldsfrågor

E-post: kjell.ahlin@stockholm.polisforbundet.se


Emma Cronberg

Ledamot, nationellt HSO, ledamot i Förbundsstyrelsen

Tfn: 010-563 4636, 0739 404 205

Områden: Arbetsmiljö

E-post: emma.cronberg@stockholm.polisforbundet.se


Therése JohanssonTherése Johansson
Ledamot, ALFA-frågor, utbildning, kommunikation

Tfn: 010-563 4630, 0739 404 203

Områden:  ekonomi, facklig utbildning,  opinion
E-post: therese.johansson@stockholm.polisforbundet.se




Roger ÖstergrenRoger Östergren
Ledamot,  HSO

Tfn: 010-563 4634, 0739 404 206

Områden: Arbetsmiljö, Kommenderingar, tjänstetillsättningar och  försäkringar.

E-post: roger.ostergren@stockholm.polisforbundet.se


Tommy HanssonTommy Hansson
Ledamot

Tfn 010-563 4633, 0739 404 204

Områden: Medlemsinfo, opinion, facklig utbildning, rättshjälp, pension

E-post: tommy.hansson@stockholm.polisforbundet.se


Marie Fogman GöthbergMarie Fogman Göthberg
Ledamot, Kassör

Tfn 010-563 4629, 0739 404 202

Områden: Ekonomi, rörlighet, arbetstid, mångfald likabehandling, arbetsmiljö
E-post: marie.fogman@stockholm.polisforbundet.se




Therese Skoglund Shekarabi

Ledamot, Skyddsfrågor, opinion, rättsfrågo, arbetsmiljö

E-post: therese.skoglund@stockholm.polisforbundet.se

Tfn  010-56 346 30/0739-40 42 01






Annicka Lyckeborg
Annicka Lyckeborg


Assistent
Tfn: 010-563 3671, 0739 404 306

Områden: försäkringsadministratör, medlemsärenden, medlemsinfo

E-post: annicka.lyckeborg@stockholm.polisforbundet.se



Susanne Ekberg

Assistent
Tfn: 010-563 3693, 0739404 307

Områden: Försäkringsadministratör, medlemsärenden, Valön

E-post: susanne.ekberg@stockholm.polisforbundet.se


Redaktionen för tidningen POLISEN


Redaktör Tommy Hansson
Tfn: 010-563 4633, 0739 404 204

E-post: redaktion@stockholm.polisforbundet.se

Blåljusredaktionen:


Redaktör Tommy Hansson
E-post: redaktionen@blaljus.nu
E-post: tommy.hansson@stockholm.polisforbundet.se
Gilla sidan:
Nu räcker det