Expeditionen: 08-650 09 20

Måndag-Torsdag 09.00-15.00, Fredag 13.00-15.00 (Lunch 11.30-12.30)

Stefan Eklund
Ordförande

Tfn: 010-56 346 28, 0739-40 42 00

Område: Övergripande ansvar

E-post: stefan.eklund@stockholm.polisforbundet.se

 



Andreas Strand
1:a Vice ordförande

Tfn: 010-56 346 31, 0739-40 42 09

Område: Förhandlingsansvarig, Lön, Villkorsavtal/Ersättningar

E-post: andreas.strand@stockholm.polisforbundet.se

 




Kjell AhlinKjell Ahlin
2:a Vice ordförande

Tfn 010-56 346 35, 0739-40 42 08

Områden: Förhandlingar, Arbetstid, Lön, Mångfaldsfrågor

E-post: kjell.ahlin@stockholm.polisforbundet.se



 


Roger ÖstergrenRoger Östergren
Ledamot, Huvudskyddsombud

Tfn: 010-56 346 34, 0739-40 42 06

Områden: Arbetsmiljö, Kommenderingar, Tjänstetillsättningar och  Försäkringar.

E-post: roger.ostergren@stockholm.polisforbundet.se

 

 


Tommy HanssonTommy Hansson
Ledamot

Tfn 010-563 4633, 0739 404 204

Områden: Medlemsinfo, Opinion, Facklig utbildning, Rättshjälp, Pension

E-post: tommy.hansson@stockholm.polisforbundet.se


Tina GustafssonTina Gustafsson
Ledamot

Områden: blaljus.nu, Intrapolis

Tfn: 0739-404203
E-post: tina.gustafsson@stockholm.polisforbundet.se




Marie Fogman GöthbergMarie Fogman Göthberg
Ledamot, Kassör

Tfn: 010-563 4629, 0739-40 42 02

Områden: Ekonomi, Arbetsmiljö, Rörlighet, Mångfald/Likabehandling


E-post: marie.fogman@stockholm.polisforbundet.se



Maria Jensen
Ledamot

 

Tfn: 010-56 346 30, 0739-40 42 25

 

Områden: Arbetsmiljö, Kommenderingar

 

E-post: maria.jensen@stockholm.polisforbundet.se



Ulf PauliUlf Pauli

Adjungerad, ordförande förbundsområde Chef Stockholm

Tfn 010-56 346 35, 0739-40 42 08

Områden: Förhandlingar, Arbetstid

E-post: ulf.pauli@stockholm.polisforbundet.se



Annicka LyckeborgAnnicka Lyckeborg
Assistent

 
Tfn: 010-56 336 71, 0739-40 43 06

Områden: Försäkringsinformatör, Medlemsärenden, Medlemsinformation

E-post: annicka.lyckeborg@stockholm.polisforbundet.se



Susanne Ekberg
Assistent
 


Tfn: 010-56 336 93, 0739-40 43 07

Områden: Försäkringsinformatör, Medlemsärenden, Valön

E-post: susanne.ekberg@stockholm.polisforbundet.se

 



Blåljusredaktionen:


Redaktör Tommy Hansson
E-post: redaktionen@stockholm.polisforbundet.se
E-post: tommy.hansson@stockholm.polisforbundet.se

Tina Gustafsson

E-post: tina.gustafsson@stockholm.polisforbundet.se
Gilla sidan:
Dela
sidan:
Polisfacklig historik i Stockholms stad 1890-1994